Aktualności

Spotkanie projektowe Du Motion w Sassari/Sardynia

W dniach 3 i 4 lutego we włoskim mieście Sassari (Sardynia) przedstawiciele IRSIE dr Bartosz Prabucki i Patrycja Jaksim uczestniczyli w spotkaniu projektowym DU MOTION współfinansowanym przez Program Unii Europejskiej Erasmus+.

W ramach projektu Du Motion wraz z partnerami z Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Szwecji i Turcji opracowujemy kolejne działania, aby zachęcić wolontariuszy do aktywnego angażowania się w wydarzenia sportowe, a także we współpracę z klubami i organizacjami sportowych. Dzieci i młodzież dzięki takim działaniom podnoszą swoje kompetencje i rozwijają nowe umiejętności. Ponadto projekty wolontariackie otwierają w przyszłości nowe możliwości zatrudnienia i uczą przedsiębiorczości.

Na spotkaniu przedstawiciele organizacji omówili dotychczasowe realizacje i przedstawili siedmiu wybranych wolontariuszy „Ambasadorów”, którzy będą uczestniczyć tej wiosny w wielkiej finałowej Konferencji Wolontariuszy w Dubrowniku i wolontariuszy w Du Motion - Dni Biegaczy Dubrownik. Podsumowanie dotychczasowych realizacji pokazało, że projekt mimo trudności w obliczu globalnej pandemii, przebiega zgodnie z planem.  

Przed nami najważniejsza konferencja, która odbędzie się w Dubrowniku 2 maja 2022 r., podczas której zespół projektowy zorganizuje również ostatnie międzynarodowe spotkanie projektowe.

Koordynator:

CROATIA, Dubrovnik sport association - DSA (Dubrovački savez športova)

Partnerzy:

BELGIUM, Institut de Haute Formation aux Politiques Communautaires asbl, IHF asbl BULGARIA, Bulgarian Sports Development Association, BSDA

ITALY, Mine Vaganti NGO, MVNGO

POLAND, Instytut Rozwoju sportu i Edukacji, IRSiE

SWEDEN, Swedish Sports Confederation, Vasterboten, SSCV

TURKEY, Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübu Derneği, KARGENC CLUB

 

IMG 1384

 

 

 

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media