Aktualności

Ogłaszamy nabór uczestników na bezpłatne szkolenie: „Łączenie teorii i praktyki w wolontariacie sportowym” w Turcji!

Ogłaszamy nabór uczestników na bezpłatne szkolenie: „Łączenie teorii i praktyki w wolontariacie sportowym” w Turcji!

PROJEKT: Combining Theory and Practice for Volunteering in Sport

Erasmus+ Professional Development Activity

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji ogłasza nabór uczestników w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach działania Erasmus +.

Główną ideą tego projektu jest promowanie miękkich i twardych umiejętności wszystkich osób pracujących z młodzieżą - w tym trenerów, instruktorów, nauczycieli wychowania fizycznego, młodzieży, studentów szkół wyższych itp. - w dziedzinie sportu z wolontariuszami, a także wspieranie ich dobrymi przykładami w ramach wolontariatu.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do:

 • Osób pracujących z młodzieżą: Uczestnicy mogą być wybierani spośród pracowników organizacji pozarządowych i osób pracujących z młodzieżą, działających w obszarze sportu wraz z lokalnymi lub zagranicznymi wolontariuszami. Pierwszeństwo będą miały osoby pracujące z młodzieżą z mniejszymi szansami lub z przeszkodami fizycznymi.
 • Administracji: Pracownicy instytucji publicznych – szczególnie kadra kierownicza. Obejmuje to dyrekcję ds. sportu/młodzieży, dyrekcję/kierowników klubów sportowych, w tym wolontariuszy, którzy są kluczową częścią klubów sportowych, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.
 • Trenerów klubów sportowych.
 • Studentów szkół wyższych: Przyjmujemy studentów wydziałów sportowych i pedagogicznych,
 • Nauczycieli wychowania fizycznego.

W ramach projektu zorganizowany zostanie tygodniowy wyjazd do Turcji w Aksaray ( 11 – 19 września 2022 r.). Uczestnicy wezmą udział w:

 • szkoleniach z prezentacjami edukacyjnymi, podczas których wiedza teoretyczna zostanie przekazana przez ekspertów akademickich,
 • sesjach z debatami, podczas których omówione zostaną dobre praktyki z wykorzystaniem technik edukacji nieformalnej. Podczas tych sesji omówiony zostanie cały proces wolontariatu sportowego, w tym wszystkie jego etapy: planowanie, wdrażanie, mentoring, monitoring i ewaluacja.

Podstawowym kryterium wyboru jest:

 • limit wieku, który mieści się w przedziale 18-35 lat
 • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym

 

Aby aplikować:

 1. Wypełnij formularz rekrutacyjny : link do formularza
 2. Wyślij formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

FORMULARZ_ZGŁOSZENIOWY.docx

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media