Aktualności

Spotkanie projektowe "Love Earth to the Moon and Back" w Turcji

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły współpracujący jako wolontariusze z Instytutem Rozwoju Sportu i Edukacji przy projekcie Erasmus Plus "Love Earth To the Moon And Back" udali się w podróż do Manisy w Turcji. Spotkanie projektowe odbywało się w dniach w dniach 6-8.02.2023 r.

Celem projektu jest stworzenie programu nauczania dla edukacji ekologicznej w szkołach średnich. W trakcie mobilności uczniowie uczestniczyli w lekcjach pilotażowych dotyczących wpływu człowieka na środowisko oraz środowiska na człowieka przygotowanych przez partnerów projektu (Czechy, Francja, Islandia, Polska, Austria).

Podczas wizyty w Turcji uczniowie zwiedzali starożytne ruiny w Efezie i zabytkowe wioski w Selçuk /Şirince. Brali udział w Międzynarodowym Forum "Environmental Education and Climate Change", w trakcie, którego spotkali się z przedstawicielami lokalnych władz i politykami. Uczniowie zaprezentowali wypracowane w trakcie mobilności propozycje rozwiązań systemowych mających na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i powstrzymanie zmian klimatycznych.

Ponadto młodzież testowała lekcje przygotowane przez zespoły z Czech – "The positive and negative effects of nature on human beings" i Francji – "The roles of producers and consumers on the natural balance".

Uczniowie pracowali także nad treściami wystąpień na Międzynarodowym Forum oraz testowali lekcje pokazowe na tematy: "How to maintain natural balance?" i "Designing a project for spreading social awareness of environmental sustainability" (Polska) oraz ‘The environmental ethics and dillemas’ (Austria).

le moon turcja1

le moon turcja2

le moon turcja

le moon turcja3

le moon turcja4

le moon turcja 5

 

le moon turcja6

le moon 7

329798087 548189360710227 2028483022162712565 n

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media