Komunikacja i kultura

Temat szkolenia: Kulturowe aspekty komunikacji, czyli mówimy o tym samym a rozumiemy coś innego

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch


Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista z tematy kultury i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilku pism naukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowej organizacji np. European Traditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and Culture Association (ISCA), World Ethnosport Confederation.

Program szkolenia

• Komunikacja jako proces (np. typy systemów komunikowania, cechy, funkcje, elementy procesu).
• Czynniki poprawiające skuteczność komunikowania się.
• Komunikacja werbalna (np. style, kontekst, bariery).
• Komunikacja niewerbalna (np. zasady interpretacji, zachowania posturalno-gestowe, ekspresja twarzy, dystans, dotyk).
• Komunikowanie się przez symbole.
• Skale dystansu komunikowania (np. wrogość, unikanie, obojętność, wrażliwość, równość).
• Bariery i zakłócenia w komunikacji (bariery fizyczne i psychologiczne, bariery wewnętrzne).

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Dowiesz się o modelach komunikowania się w różnych kulturach.
• Poznasz konkretne przykłady wpływu kultury na komunikację werbalną i niewerbalną.
• Otrzymasz sugestie praktycznych rozwiązań, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z różnicami kulturowymi w komunikacji.

Czas trwania szkolenia:

• Online: 2h
• W kontakcie: 2,5h

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media