Komunikacja i kultura

Temat szkolenia: Kultury świata, czyli więcej niż można sobie wyobrazić

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch


Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista z tematy kultury i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilkupismnaukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowej organizacji np. EuropeanTraditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and CultureAssociation (ISCA), World EthnosportConfederation.

Program szkolenia

• Kultury propartnerskie i kultury protransakcyjne, czyli kultury świata biznesu
• Kultury indywidualizmu i kultury kolektywizmu, czyli „ja” i społeczeństwo
• Kultury hierarchiczne i kultury demokratyczne, czyli jak pojmujemy władzę
• Kultury ceremonialne i kultury nieceremonialne, czyli kto komu mówi pierwszy „dzień dobry”
• Kultury wysokiego kontekstu i kultury niskiego kontekstu, czyli jak powiedzieć aby inni zrozumieli
• Kultury czasu linearnego, cyklicznego i elastycznego, czyli czas płynie różnie
• Kultury monochroniczne i kultury polichroniczne, czyli dlaczego jedni się spieszą a inni nie
• Kultury powściągliwe i kultury ekspresyjne, czyli niewerbalne sposoby zachowania

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Dowiesz się o źródłach różnic kulturowych, ich powstawaniu i wpływie na ludzkie życie.
• Poznasz konkretne przykłady zachowań w różnych kulturach.
• Otrzymasz sugestie praktycznych rozwiązań, jak radzić sobie z „innymi”.

Czas trwania szkolenia:

• Online: 2h
• W kontakcie: 2,5h

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media