Wystąpienia publiczne

Temat szkoleniaKomunikacja niewerbalna podczas wystąpienia publicznego

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch


Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista w temacie kultury w przestrzeni międzynarodowej i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilku pism naukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowych organizacjach np.:European Traditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and Culture Association (ISCA), World Ethnosport Confederation.

Program szkolenia

• Charakterystyka komunikacji niewerbalnej podczas wystąpienia publicznego.
• Psychologiczne prawidłowości podczas wystąpień publicznych (np. efekt pierwszeństwa, efekt HALO, efekt świeżości).
• Znaczenie pierwszego wrażenia i czynniki wpływające na pierwsze wrażenie.
• Elementy kształtujące pierwsze wrażenie (np. ubiór, postawa, mimika).
• Znaczenie gestów w wystąpieniach publicznych.
• Rola kontaktu wzrokowego i sposoby utrzymania kontaktu w małej i dużej grupie.
• Proksemika, czyli jak dystans wpływa na wystąpienia publiczne.
• Znaczenie głosu w wystąpieniach publicznych (np. ton, tempo, modulacja, emisja, oddychanie).

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Poznasz konkretne metody kształtowania pierwszego wrażenia.
• Otrzymasz sugestie praktycznych ćwiczeń, pomocnych w budowaniu właściwej komunikacji niewerbalnej podczas wystąpienia publicznego.
• Otrzymasz praktyczną wiedzę na temat komunikacji niewerbalnej podczas wystąpienia publicznego, zasad, prawidłowości, efektów i czynników sukcesu.


Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media