Wystąpienia publiczne

Temat szkolenia: Wykorzystanie technik komunikacji werbalnej podczas wystąpienia publicznego

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch


Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista w temacie kultury w przestrzeni międzynarodowej i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilku pism naukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowych organizacjach np.:European Traditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and Culture Association (ISCA), World Ethnosport Confederation.

Program szkolenia

• Elementy komunikacji werbalnej i ich wpływ na kształtowanie komunikatu (np. kontekst, uczestnicy, komunikat, kanały, kompetencje komunikacyjne, szumy, sprzężenie zwrotne).
• Bariery i zakłócenia komunikacyjne w tym bariery o charakterze fizycznym i psychologicznym (np. różnice kulturowe, brak umiejętności decentracji, utrudnienia percepcyjne, stereotypy, wybiórczość uwagi, bariery wewnętrzne (osądzanie, decydowanie za innych, ucieczka od problemów, blokady językowe).
• Tempo, pauza i cisza podczas wystąpień publicznych.
• Figury retoryczne jako skuteczny instrument komunikacji werbalnej.
• Budowa zdań w wypowiedzi (np. techniki lingwistyczne)
• Komunikat perswazyjny (np. rodzaje, fazy, zasady).

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Poznasz konkretne metody kształtowania komunikatu werbalnego podczas wystąpienia publicznego.
• Otrzymasz sugestie praktycznych rozwiązań, pomocnych w budowaniu właściwej komunikacji werbalnej podczas wystąpienia publicznego.
• Otrzymasz praktyczną wiedzę na temat komunikacji werbalnej podczas wystąpienia publicznego, zasad, prawidłowości, efektów i czynników sukcesu.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media