Aktualności

Ostatnie spotkanie projektowe SactAge we Włoszech

Ostatnie spotkanie projektowe SactAge we Włoszech

W dniach 5-6.12.2022 r. koorydynator projektu z Włoch, czyli Federaziona Nazionale ADA gościł, tym razem w pięknym Rzymie, przedstawicieli Portugalii z Universidade Senior Evora USE, Polski, czyli przedstawicieli IRSiE oraz organizacji Red Deporte RDC z Hiszpanii. Było to ostatnie spotkanie projektowe w ramach #SactAge – Sport for Active Aging.

Na spotkaniu dopracowaliśmy prace nad poradnikiem SactAge Manual (IO2) oraz SactAge Training Module (IO3) z ogólnymi wytycznymi na temat pracy i treningu z seniorami.

Pomiędzy głównymi spotkaniami projektowymi u większości partnerów odbywały się również lokalne seminaria naukowo-praktyczne z prezentacjami i warsztatami dla wolontariuszy i seniorów, w tym również w Polsce.

Na spotkaniu w Rzymie miały miejsce także inne zajęcia i aktywności, związane z włączaniem społecznym, turystyką i wspólnotą Unii Europejskiej, przygotowane przez przedstawiciele ADA (Włochy) i poprowadzone przez koordynatora projektu Andrea Ciantar, które będą stanowić dodatkowe efekty projektu w postaci storytellingu, a przedstawiciel Red Deporte Carlos Beltran przedstawił swoją książkę nt. historii i roli pierwszych kobiet w sporcie, w tym sylwetkę Haliny Konopackiej, pt. Prohibidas pero no vencidas. Mujeres pioneras del deporte, którą spróbujemy wydać również w Polsce.

Instytut reprezentowały na spotkaniu Dominika Zawadzka, Monika Piątkowska i Olga Smoleńska, a w seminaria i opracowanie wytycznych włączyli się również Sylwia Gocłowska i Bartosz Prabucki oraz przedstawiciele Katedry Kultury Fizycznej UMK w Toruniu, fizjoterapeuci i instruktorzy rekreacji, za co serdecznie dziękujemy.

Wkrótce na stronie projektu i Instytutu zostaną zamieszczone wszystkie opracowane przez nas publikacje na temat aktywizacji seniorów przez sport, a tymczasem już teraz zapraszamy ponownie do zapoznania się ze stroną internetową projektu oraz jego poszczególnymi działaniami i partnerami:

https://sport4activeaging.eu/sactage/...

 

sactage3

 

 

sactage4

 

sactage5

sactage6

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media