Aktualności

Dr Kazimierz Waluch gościł na International Ethnosport Festival i Szczycie Ethnosport w Chiwie

8 września 2023 r. prezes IRSIE, dr Kazimierz Waluch uczestniczył w International Ethnosport Festival oraz w Szczycie Ethnosport w Chiwie (Uzbekistan). Światowa Konfederacja Etnosport (WEC), kontynuując swoje wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości na temat sportów tradycyjnych i gier, zorganizowała Szczyt Etnosport pod hasłem „Związani dziedzictwem, zjednoczeni przez Ethnosport”. W wydarzeniu w Chiwie w Uzbekistanie udział wzięli uczestnicy z całego świata.

Spotkanie projektowe CulTour Design w Grecji

29-31 sierpnia 2023 r. w Egion, Grecja, odbyło się szkolenie w ramach projektu CulTour Design. Partnerzy dyskutowali na temat przygotowanych materiałów Hanbooks oraz platformy internetowej.
IRSiE podczas szkolenia reprezentowali: Adam Kozłowski oraz Kazimierz Waluch.

Kolejna odsłona projektu Love Earth To The Moon And Back

W dniach 4-9.06.2023 r. przedstawicielki Instytutu z Jagiellonka w Płocku wraz z pozostałymi partnerami projektu z litewskiego Vytauto Didziojo Universitetas, czeskiej Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž, tureckich Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü oraz MANISA CELAL BAYAR UNIVERSITY, a także ACD – Agency for Cultural Diplomacy (Agentur für Kulturdiplomatie) z Austrii i Lycée Louis Jouvet de Taverny z Francji gościły na Islandii. 🇮🇸 Gospodarzem wizyty było islandzkie stowarzyszenie Móðurmál – samtök um tvítyngi.

Raporty końcowe z projektu SactAge - Sport for Active Aging

Zapraszamy do zapoznania się z trzema raportami końcowymi z projektu SactAge - Sport for Active Aging, którego celem jest promowanie aktywnego starzenia się uprawiając sport, co skutkuje dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz podniesieniem jakości życia seniorów.

Pobierz bezpłatne materiały!

Pobierz e-podręcznik o 26 sportach tradycyjnych powstały w ramach projektu STYLE

Zapraszamy do zapoznania się z e-podręcznikiem, który powstał w ramach projektu STYLE i zawiera 26 gier tradycyjnych z modyfikacjami na potrzeby osób starszych oraz 5 tańców z 5 krajów europejskich.

Głównym celem projektu STYLE było zaoferowanie wartości dodanej i zmiana obecny sposób uprawiania sportu w grach dla dzieci, łącząc tradycyjne sporty i gry z pięciu krajów europejskich (Grecja, Polska, Rumunia, Serbia i Turcja) i dodanie modyfikacji dla potrzeb osób starszych. Ponadto znalezienie najlepszego połączenia sportu i ćwiczeń dla młodych i starszych Europejczyków, pod parasolem radości, zachowania tradycji, nauki poprzez moralność i zwyczaje, które ilustrują tradycyjne gry.

Spotkanie partnerów projektu CulTour w siedzibie Grupy Uczelni Vistula

25 kwietnia 2023 r. w Warszawie, w siedzibie Grupy Uczelni Vistula odbyło się spotkanie partnerów projektu CulTour. Omówione zostały postępy prac w ramach WP1 (Manual) oraz WP2 (platforma), a także WP3. Zaprezentowane zostały wyniki badań jakościowych projektu. Doprecyzowano zadania na najbliższy czas oraz ustalono terminy kolejnych spotkań (Grecja i Cypr) oraz szkolenia w Grecji.

Spotkanie projektowe Elisa w Grecji

Przedstawicielki IRSIE wzięły udział w spotkaniu partnerów projektu ELISA, które odbyło się 24.02.2023 w Salonikach w Grecji.

Podczas wydarzenia zaprezentowano wyniki raportu dotyczącego podwójnej kariery młodych sportowców oraz przewodnik po testach psychometrycznych dla młodzieży uprawiającej sport. Partnerzy zaplanowali także kolejne kroki realizacji projektu.

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem! Zobacz, jak uzyskać wsparcie

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem!

Od 20 do 26 lutego br. trwają obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obchody wiążą się z przypadającym na 22. lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, wprowadzonym w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest wydarzeniem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, znalezienie profesjonalnego wsparcia oraz zasięgnięcie fachowej i bezpłatnej porady.

Podkategorie

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media