Aktualności

Love Earth to the Moon and Back - relacja z Czech

 

Za nami kolejna odsłona projektu Erasmus Plus “Love Earth to the Moon and Back”. Tym razem nasi wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku udali się do miejscowości Kromieryż w Czechach. Organizatorem wizyty  była szkoła Tauferova Strědni Odborná Škola Veterinární – instytucja ciesząca się w swoim kraju wielką renomą i po prostu  fantastyczne miejsce. Od 29. maja do 04. czerwca 2022r. Wiktoria, Zuzia i Igor brali udział w warsztatach organizowanych przez naszych gospodarzy. Każdego dnia, wraz ze swoimi równieśnikami z Czech i Francji pracowali pod kierunkiem naukowców z Manisa Celal Bayar University z Turcji nad zbieraniem materiałów służących do opracowania programu nauczania dla edukacji ekologicznej w szkołach średnich. Wzięli również udział w warsztatach na temat regulacji prawnych w zakresie ochrony środowiska w Unii Europejskiej i na świecie, które zostały poprowadzone przez panie Tatjanę Christelbauer i Iris Toto z Agency for Cultural Diplomacy w Wiedniu.

Wolontariusze z projektu Love Earth to the Moon and Back w Czechach

Przedstawiamy kolejny etap działań w ramach projektu Love Earth to the Moon and Back. Od 29. maja wolontariusze z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku goszczą mieście Kromieryż, w Czechach.

W Tauferova Strědni Odborná Škola Veterinární przede wszystkim pracują pod kierunkiem pracowników Manisa Celal Bayar University nad przygotowaniem materiałów do opracowania programu nauczania dla edukacji ekologicznej w szkołach średnich, który ma być jednym z końcowych rezultatów projektu.

Startujemy z nowym projektem Kind(er) Sports

Miło nam poinformować, że Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji wraz z partnerami rozpoczyna realizację projektu Kind(er) Sports, którego celem jest podnoszenie wiedzy i kompetencji nauczycieli pracujących w różnych dziedzinach sportu z dziećmi i młodzieżą.

Project title: Kind(er) Sports
Erasmus + Programme (ERASMUS+ KA210 TURKEY)
2021-1-TR01-KA210-YOU-000031080
 

Ogłaszamy nabór uczestników na bezpłatne szkolenie: „Łączenie teorii i praktyki w wolontariacie sportowym” w Turcji!

PROJEKT: Combining Theory and Practice for Volunteering in Sport

Erasmus+ Professional Development Activity

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji ogłasza nabór uczestników w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach działania Erasmus +.

Główną ideą tego projektu jest promowanie miękkich i twardych umiejętności wszystkich osób pracujących z młodzieżą - w tym trenerów, instruktorów, nauczycieli wychowania fizycznego, młodzieży, studentów szkół wyższych itp. - w dziedzinie sportu z wolontariuszami, a także wspieranie ich dobrymi przykładami w ramach wolontariatu.

Podsumowanie projektu Du Motion - wolontariat w sporcie

30-miesięczny projekt unijny „Du Motion” dobiegł końca. Na Międzynarodowej Konferencji Wolontariatu w Sporcie w Dubrowniku partnerzy zaprezentowali najważniejsze wyniki projektu Du Motion

Oto one:

  • Przeszkoliliśmy 240 wolontariuszy do wolontariatu w zawodach sportowych,
  • Wolontariusze brali udział międzynarodowych imprezach sportowych w ponad 25 krajach,
  • Zrealizowaliśmy duże badanie wolontariatu obejmujące ponad 200 klubów sportowych i ponad milion osób,
  • Przygotowaliśmy poradnik o wolontariacie w zawodach sportowych obejmujący wszystkie aspekty organizacji imprezy sportowej,
  • Projekt Du Motion został wyróżniony jako przykład dobrych praktyk w organizacji wolontariatu w sporcie.

Spotkanie zarządu organizacji AEJeST

Kazimierz Waluch, jako wiceprezydent AEJeST, wziął udział w spotkaniu Zarządu organizacji. Podczas spotkania omówione zostały działania związane z realizacją zadań członków zarządu. Kazimierz Waluch przedstawił sytuację związaną z rozwojem social media AEJeST i przedstawił plan działania na następne miesiące. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu, podczas Festiwalu Tocati w Weronie (Włochy).

 

 

Finał projektu Du Motion w Dubrowniku

Finał projektu DuMotion. W spotkaniu w Dubrowniku (Chorwacja) uczestniczyła grupa wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku (Amelia Duch, Piotr Józefczyk, Weronika Rogala, Franciszek Sztupecki, Jakub Wilamowski, Kinga Jankowska, Nina Krzemińska) wraz z opiekunką dr Anną Araucz. MOSiR Płock reprezentował Marcin Radomski, a Fundację IRSiE Kazimierz Waluch.

Spotkanie projektowe w ramach Projektu Erasmus+ Sport: "Opportunity" w Portugalii

Spotkanie projektowe w ramach Projektu Erasmus+ Sport: "Opportunity"

20 kwietnia br. Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji uczestniczył w pierwszym dniu spotkania projektowego w ramach projektu "Opportunity: Fostering Social Inclusion and Gender Equality in Formal and Nonformal Educational Contexts Through Applying Traditional Sports and Games".

Spotkanie rozpoczęło się od podpisania Protokołu Instytucjonalnego między Radą Miasta Arganil, Europejskim Stowarzyszeniem Sportów i Gier Tradycyjnych (AEJeST) i Portugalską Federacją Gier Tradycyjnych.

Love Earth to the Moon and Back - pierwsza sesja inTalk projektu Erasmsus+

Love Earth to the Moon and Back

1st session

Title: “Grüne Botschaft - green message: Love letters to Earth …

Pierwsza sesja inTalk projektu Erasmsus+ Love Earth to the Moon and Back odbyła się 30 marca 2022r. w Polsce, Turcji, Czechach, Austrii i Francji. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku, które jest partnerem stowarzyszonym Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji przez dwie godziny uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym na platformie ZOOM przez Panią Tatjanę Christelbauer, założycielkę ACD – Agency for Cultural Diplomacy, która również jest partnerem projektu.

Spotkanie projektowe Du Motion w Sassari/Sardynia

W dniach 3 i 4 lutego we włoskim mieście Sassari (Sardynia) przedstawiciele IRSIE dr Bartosz Prabucki i Patrycja Jaksim uczestniczyli w spotkaniu projektowym DU MOTION współfinansowanym przez Program Unii Europejskiej Erasmus+.

Podkategorie

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media