Aktualności

Kolejna odsłona projektu Love Earth To The Moon And Back

Kolejna odsłona projektu Love Earth To The Moon And Back

W dniach 4-9.06.2023 r. przedstawicielki Instytutu z Jagiellonka w Płocku wraz z pozostałymi partnerami projektu z litewskiego Vytauto Didziojo Universitetas, czeskiej Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž, tureckich Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü oraz MANISA CELAL BAYAR UNIVERSITY, a także ACD – Agency for Cultural Diplomacy (Agentur für Kulturdiplomatie) z Austrii i Lycée Louis Jouvet de Taverny z Francji gościły na Islandii. 🇮🇸 Gospodarzem wizyty było islandzkie stowarzyszenie Móðurmál – samtök um tvítyngi.

 

W trakcie wizyty w elektrowni geotermalnej Hellisheiði Power Station uczestnicy mieli okazję obserwować procesy umiejętnego wykorzystania energii ze #źródełodnawialnych oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących wykorzystania energii odnawialnej. Ponadto wysłuchali wykładu na temat położenia #Islandii i procesów geologicznych, którym jest poddawana, jak również obejrzeli film o instalacji wykorzystywanej do wychwytywania CO2 z powietrza, pompowania go głęboko w ziemię w celu naturalnej mineralizacji i przechowywania pod postacią skał w skorupie ziemskiej.Wizyta w pięknych i ciekawych miejscach jak np. słynnym Golden Circle, Kerið – kraterze mającym około 3 tysiące lat, w którym znajduje się jezioro czy muzeum Perlan pozwoliły uczestnikom dostrzec piękno i moc otaczającej przyrody, a także lepiej zrozumieć, że dzięki współpracy i wymianie technologii można żyć zgodnie z zasadami #zrównoważonegorozwoju.
 
W trakcie sesji szkoleniowych partnerzy projektu zapoznali się ze sprawozdaniami z dotychczasowej działalności, analizami już opracowanych modułów, wniosków i propozycji przygotowanych przez użytkowników końcowych. Uczestniczyli wysłuchali ciekawego wykładu nt. nawyków związanych ze snem u osób niewidomych oraz słabo widzących wygłoszonego przez panią Carlę Laszakovits z BBI w Wiedniu. Kolejny wykład zatytułowany ‘Circadian Rhythm CT24’ przedstawiła pani Tatjana Christelbauer z ACD w Wiedniu. Uczestnicy wzięli również udział w warsztacie ‘Daydreaming – useful microbreaks for resilience’ poprowadzonym przez panią Tamarę Tomasevic reprezentującą ACD z Wiednia.
 
W trakcie kolejnych sesji ustalone zostały daty następnych spotkań, a także plan działań przygotowujących do październikowej wizyty w Paryżu.
 
lemoon3
 
lemoon4
 
lemmon5

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media