Aktualności

22nd General Assembly Association Européenne de Jeux et Sports Traditionnels

W dniu 14 października odbyło się 22nd General Assembly Association Européenne de Jeux et Sports Traditionnels, tym razem zorganizowane w Santarém i Rio Maior (Portugalia) przez Portuguese Federation of Traditional Games, we współpracy z Radami Miast Rio Maior i Santarém.Prezes IRSiE, dr Kazimierz Waluch jest Wiceprezydentem tej organizacji, odpowiedzialnym za komunikację. Spotkanie, które odbywa się corocznie, miało na celu spotkanie członków AEJeST, podsumowanie dotychczasowych rezultatów pracy Zarządu, przyjęcie nowych członków i dyskusję nad kierunkami rozwoju.

Była to także okazja do wielu nieformalnych spotkań, co daje im niepowtarzalny charakter i pozwala na nawiązanie wielu międzynarodowych kontaktów. Bez względu na formę działania (federacje, stowarzyszenia, muzea, kluby, uniwersytety, centra szkoleniowe etc.), łączy nas pasja do sportów tradycyjnych i wola ścisłej współpracy na rzecz ich zachowania i popularyzacji, jako ważnego elementu dziedzictwa niematerialnego naszych kultur.

Kolejne Zgromadzenie wszystkich członków AEJeST już za rok, najprawdopodobniej w Austrii, a spotkanie Zarządu na Węgrzech.

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media