Aktualności

Spotkanie projektowe Le Moon we Francji

8-13.10.2023 r. spotkanie projektowe Le Moon we Francji.

Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, którzy współpracują z #IRSIE nad projektem Love Earth To The Moon And Back, wspólnie z partnerami z Litwy - Vytauto Didziojo Universitetas, a także z Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž z Czech, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü oraz MANISA CELAL BAYAR UNIVERSITY z Turcji, ACD – Agency for Cultural Diplomacy (Agentur für Kulturdiplomatie) z Austrii oraz Móðurmál – samtök um tvítyngi z Islandii spotkali się w Lycée Louis Jouvet de Taverny.

Pierwszego dnia zajęć - 9.10.2023 r., uczestnicy projektu testowali lekcje przygotowane przez zespoły z Turcji i Francji do modułu 2 programu nauczania edukacji ekologicznej w szkołach średnich.

10.10.2023 r. uczestnicy projektu brali udział w Hackathonie, którego celem było stworzenie materiałów promujących 5 wspólnie wybranych wcześniej celów zrównoważonego rozwoju (SDG): koniec z ubóstwem, walka z głodem, dobre zdrowie i jakość życia, równość płci i dobra jakość edukacji. Wszyscy uczniowie pracowali w świeżo otwartym Micro-Folie - miejscu zapewniającym przestrzeń kulturalną dla działań związanych ze sztuką i technologią cyfrową. Pięcioosobowe grupy nagrywały filmy, drukowały w technologii 3D oraz wycinały laserowo zaprojektowane przez siebie przedmioty.

11.10.2023 r. był dniem testowania lekcji o tematyce ekologicznej przygotowanych w ramach projektu Le Moon przez zespoły z Polski i Austrii, a także udziału w warsztatach na temat znaczenia dobrej jakości snu i wypoczynku w życiu każdego człowieka.  

12 i 13.10.2023 r. wolontariusze projektu Love Earth To The Moon And Back sprawdzili pracę domową zadaną w poniedziałek przez pracowników Uniwersytetu w Manisie, przetestowali kolejne lekcje, tym razem przygotowane przez zespoły z Czech i Islandii oraz wysłuchali wykładu na temat środowiska naturalnego Islandii i prezentacji na temat sztucznej inteligencji.

Po zajęciach nie mogło zabraknąć zwiedzania. Uczestnicy projektu podziwiali imponujące zbiory malarstwa impresjonistycznego zgromadzone w paryskim Musée d'Orsay. Kilkudniowa przygoda wolontariuszy spowodowała, że uczniowie wypracowali wspaniałe rezultaty, kształcili kompetencje językowe, społeczne, kulturowe i cyfrowe, a wszystko to w atmosferze tolerancji, życzliwości i przyjaźni.

 

moon1moon2moon3moon4moon5moon6moon7moon8moon9moon10moon13moon14moon15moon16moon17moon19moon20moon21moon22moon25moon27

 

 

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media