Aktualności

I spotkanie projektowe PEACE w Grecji

W dniach 13-16.03 2024 r. w Atenach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Promoting Equal and Pacific youth-led Communities - P.E.A.C.E.- w ramach Programu ERASMUS + Key Action 2. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji oraz CrowdAid A.P.S. - Ente del Terzo Settore (Włochy) i Action for the Civil Society (Grecja).

W działania po stronie polskiej włączeni zostali także wolontariusze ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Studenci II semestrów kierunku Zarządzanie i Bezpieczeństwo Narodowe uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu „Discerning fact from fake. Creating social accountability”, w ramach którego mogli usłyszeć o zagrożeniach komunikowania się w sieci, w kontekście budowania nieprawdziwych i celowo wprowadzających w błąd komunikatów.

Zajęcia zwracały uwagę na mowę nienawiści, fałszywe wiadomości, dezinformację i dyskryminację w mediach społecznościowych. Spotkanie miało charakter warsztatowy, aktywizujący do wyszukiwania mylących treści oraz omawiania zagrożeń z nich płynących. Pokazywało także na sposoby radzenia sobie z dezinformacją, wskazując na umiejętne wyszukiwanie i weryfikowanie źródeł informacji.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest w Rzymie.

peace2peace3peace6peace7peace8peace9peae4

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media