Aktualności

Europejscy partnerzy projektu Le Moon zawitali do Polski

Europejscy partnerzy projektu Le Moon zawitali do Polski

W dniach 8 - 12 kwietnia partnerzy projektu Erasmus+ Love Earth To The Moon And Back z Austrii, Czech, Francji, Islandii, Litwy i Turcji przyjechali do Polski, aby wspólnie realizować kolejne cele projektu.

Pierwszego dnia goście zostali powitani przez Panią Wicedyrektor Szkoły Agnieszkę Kasprzycką, zwiedzili Muzeum Szkoły, rozpoczęli testowanie lekcji z Modułu 5 e-programu nauczania edukacji ekologicznej w szkołach średnich przygotowanych przez nauczycieli z Polski i Czech, wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez koordynatorów projektu, a wieczorem poszli na spacer ‘Walk For Night’ po starówce oraz wzdłuż Wisły, żeby podziwiać nocne, wolne od świetlnych zanieczyszczeń niebo.

Drugiego dnia wolontariusze z płockiej Jagiellonki wraz ze swoimi opiekunkami paniami Martyną Florkowską-Kardasz i Justyną Pają-Jaroszewską przygotowali i zaplanowali bardzo ciekawe aktywności dla gości projektu Love Earth To The Moon And Back. Były to warsztaty pt. ‘Green Chemistry’ prowadzone i zaplanowane przez uczniów klasy 1d i ich wychowawczynię p. Małgorzatę Belniak, testowanie lekcji z Modułu 5 przygotowanych przez nauczycieli z Francji oraz gra miejska pt. 'Meet my city'.

✔️ Młodzież biorąca udział w tej zabawie szukała wskazówek pod biurkiem dyrekcji szkoły, mówiła po włosku, wymyślała ćwiczenia, które uratują ich przed zaśnięciem na lekcjach, występowała na głównej scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, pracowała w Muzeum Mazowieckim i Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, w płockiej katedrze szukała przedmiotów opisanych w udostępnionym im tekście, szukała Dębu Broniewskiego i go fotografowała, a na koniec dotarła do jednego z najpiękniejszych ogrodów w Płocku - ogrodu Książnicy Płockiej.
 
✔️ Dziękujemy Pani Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego Joannie Banasiak, Dyrektorowi Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku Panu Markowi Mokrowieckiemu, Dyrektorowi Muzeum Mazowieckiego Panu Leonardowi Sobierajowi, Zastępcy Kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich Panu Rafałowi Kowalskiemu oraz aktorowi Teatru Dramatycznego i radnemu Miasta Płocka Panu Mariuszowi Pogonowskiemu. Bez ich pomocy organizacja tych wszystkich atrakcji nie byłaby możliwa. 
 
Trzeciego dnia młodzi uczestnicy testowali lekcje przygotowane przez austriackich (Panie Tatjanę Christelbauer i Tamarę Tomasevic, Pan Erich Schmid z ACD – Agency For Cultural Diplomacy oraz BBI – Bundes-Blindenistitut w Wiedniu, Austria), islandzkich (Snizhanę Prozhoha i Elinę Vecvagare z Móðurmál – samtök um tvítyngi) oraz tureckich (Pani Hanife Karakaya z Manisa Celal Bayar University w Manisie, Turcja) partnerów.
 
✔️ Goście Jagiellonki udali się na spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim i jego Zastępcą Panem Romanem Siemiątkowskim. Pan Prezydent podarował uczestnikom spotkania zaproszenia na organizowany następnego dnia mecz piłki ręcznej: Wisła Płock - Górnik Zabrze.
 
Czwartego dnia w płockim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi @Jagiellonka została zorganizowana konferencja podsumowująca i rozpowszechniająca do tej pory wypracowane rezultaty projektu Love Earth To The Moon And Back.
 
✔️ Oprócz partnerów projektu, gośćmi wydarzenia byli uczniowie Jagiellonki i jej Dyrekcja, Pani Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego Joanna Banasiak oraz przedstawiciele lokalnej prasy. W sumie ponad 100 osób. W trakcie konferencji, przedstawiciele organizacji partnerskich przedstawili informacje dotyczące projektu: jego założeń, celów, sposobów realizacji oraz tzw. intelectual outputs czyli rezultatów, które są w nim tworzone (Lubomír Hájek, Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž, Czechy).
 
✔️ Przedstawiona została e- platforma, zasady jej użytkowania i materiał z trzech modułów e-programu nauczania. (Dr Estela Daukšienė, VDU - Vytauto Didžiojo Universitetas w Kownie, Litwa). W kolejnej części przedstawiciele organizacji partnerskich opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pracy nad tym projektem (Hanife Karakaya, Manisa Celal Bayar University w Manisie, Turcja, Tatjana Christelbauer, Tamara Tomasevic i Erich Schmid z ACD – Agency for Cultural Diplomacy w Wiedniu, Austria, Paul Fernandez i Frédéric Guilleray z Lycée Louis Jouvet w Taverny, Francja, Martyna Florkowska-Kardasz i Justyna Pająk-Jaroszewska, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły/Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji in Płock, Göktürk Ahmet Çayırlı z organizacji AFAD, Turcja oraz Lubomír Hájek, Tauferova střední odborná škola veterinární w Kroměříž, Czechy.
 
✔️ W kolejnej części, wystąpili Pan dr Marcin Przedlacki, nauczyciel chemii w Jagiellonce z wykładem pt. My Adventure With Nature i Pani Olga Puzia - nauczycielka j. angielskiego w Jagiellonce oraz wykładowczyni Akademii Mazowieckiej z wykładem pt. Inclusion To The Moon And Back. Po przerwie, Pani Tatjana Christelbauer poprowadziła 90-minutowe warsztaty pt. ‘Dance Meditation’ dla uczniów i wolontariuszy biorących udział w projekcie. Po nich, pan Maciej Kowalczyk z Directorate-General for Climate Action w Brukseli poprowadził warsztaty online pt. Technology used for climate action.
 
✔️ Całe wydarzenie zakończyła ceremonia wręczenia certyfikatów uczestnictwa w całotygodniowym spotkaniu projektowym organizowanym w naszej szkole. A wieczorem skorzystaliśmy z zaproszenia Pan Prezydenta i udaliśmy się na mecz piłki ręcznej.
 
Piątego ostatniego dnia  w Jungle Nextreme nasi wolontariusze i ich goście wzięli udział w specjalnym treningu umiejętności zwanym OCR czyli biegu z przeszkodami. W prowadzeniu zajęć asystował uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku Janek Lewandowski, medalista zorganizowanych w marcu 2024 r. Mistrzostw Europy Jungle Ninja. Następnie pełni wrażeń udaliśmy się pociągiem na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Kolejny raz tego dnia świetnie się bawiliśmy. Nasi europejscy goście byli zachwyceni.
 
✔️ Projekty Erasmus+ wiążą się zawsze z bardzo ciężką pracą uczestników i organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń. Dają jednak dużo w zamian, bo zapewniają ogromne możliwości zróżnicowanego rozwoju. Nie było nam łatwo żegnać naszych gości, ale cieszy nas fakt, że wyjechali zakochani w Jagiellonka i Płocku.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
powitanie 2
 
powitanie
 
le moon1
 
le moon2
 
le moon22
 
434688266 449581737513595 1500353604036463317 n
 
students

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media