Komunikacja i kultura

Temat szkolenia: Przenikanie kultur i co z tego wynika

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch


Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista z tematy kultury i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilkupismnaukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowej organizacji np. EuropeanTraditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and CultureAssociation (ISCA), World EthnosportConfederation.

Program szkolenia

• Szok kulturowy (np. przejawy szoku kulturowego, przyczyny, proces adaptacji kulturowej, sposoby przezwyciężania szoku kulturowego).
• Dyfuzja kulturowa (np. prawidłowości procesu, rodzaje, etapy, warunki przyjęcia).
• Akulturacja (np. cechy, typy).
• Synkretyzm kulturowy (np. powstawanie, cechy).

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Dowiesz się o następstwach przenikania kultur i wpływie tego procesu na ludzkie życie.
• Poznasz konkretne przykłady efektów wzajemnego przenikania kultur.
• Otrzymasz sugestie praktycznych rozwiązań, jak radzić sobie ze zjawiskiem szoku kulturowego.

Czas trwania szkolenia:

• Online: 1,5h
• W kontakcie: 1,5h


Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media