Wystąpienia publiczne

Temat szkolenia: Kontakt z publicznością podczas wystapienia publicznego

Prowadzący szkolenie

Dr Kazimierz Waluch

Adiunkt na kierunku zarzadzanie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Prezes Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Wykładowca przedmiotów w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, savoir-vivre. Specjalista w temacie kultury w przestrzeni międzynarodowej i wielokulturowości. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz 11 książek. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Realizator wielu projektów międzynarodowych. Członek Editorial Board kilku pism naukowych. Przedstawiciel Fundacji IRSiE w międzynarodowych organizacjach np.:European Traditional Sports and Games Association (ETSGA), International Sport and Culture Association (ISCA), World Ethnosport Confederation.

Program szkolenia

• Zasady zapamiętywania informacji podczas wystąpienia publicznego (np. efekt świeżości, efekt pierwszeństwa, rodzaje pamięci).
• Strategie wzbudzania zainteresowania.
• Techniki aktywnego słuchania (np. zachęta, klaryfikacja, przeformułowanie, parafraza, odzwierciedlanie uczuć, dowartościowanie).
• Strategie odwoływania się do emocji (np. odwołanie do strachu, pochlebstwa, żalu, autorytetu, nowości, prawdopodobieństwa).
• Kontakt wzrokowy z publicznością.
• Przykłady reagowania na trudne sytuacje – trudne pytania.
• Przykłady reagowania na trudne sytuacje – konflikty (np. wartości, relacji, danych, interesów).
• Metody odpierania zastrzeżeń.

Czym wyróżnia się nasze szkolenie i dlaczego warto wziąć w nim udział?

• Poznasz konkretne metody budowania relacji z publicznością podczas wystąpienia publicznego.
• Otrzymasz sugestie praktycznych rozwiązań, pomocnych w zainteresowaniu tematem wystąpienia publicznego.
• Otrzymasz praktyczną wiedzę na temat sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach podczas wystąpienia publicznego.


Jeśli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zostaw wiadomość na Facebook
www.facebook.com/InstytutRozwojuSportuiEdukacji

Kontakt

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU
I EDUKACJI

 

 

Zapraszamy również do naszych kanałów w social media